Szlachetna Paczka trafiła do rodziny !!

Tak, zrobiliśmy to !!
Zespół YAPP przygotował Szlachetną Paczkę dla rodziny Pani Janiny.
W zeszły weekend paczka została dostarczona do magazynu „Szlachetna Paczka", a następnie przez wolontariuszy bezpośrednio do wybranej rodziny.


Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy pomogli nam w przygotowaniu paczki. Rodzina Pani Janiny jest bardzo szczęśliwa i przesłała nam ogromne podziękowania i pozdrowienia.

 

Zapraszamy do śledzenia i aktywności w Naszych mediach społecznościowych

Szlachetna Paczka 2019

XIX edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęta !! Już teraz możesz pomóc rodzinom w potrzebie !!

W sobotę 16 listopada otwarto bazę rodzin, które czekają na pomoc. Dzięki wolontariuszom do internetowej bazy trafiają historie potrzebujących z całej Polski. Przez najbliższe trzy tygodnie każdy może wybrać z niej rodzinę, której chce pomóc. 

 

Zapraszamy do śledzenia działań związanych z akcją Szlachetna Paczka na nasze media społecznościowe.

Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnej strony Szlachetnej Paczki

Informacja dotycząca paczek świątecznych z ZFŚS
(druk do pobrania również na stronie www.yazaki-poland.com w zakładce Dla pracownika > Druki)

Drodzy pracownicy YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND Sp. z o.o. pragniemy przekazać do Waszej wiadomości powyższe ogłoszenie dotyczące "Informacji o prawie wyboru Rady Pracowników" w YAPP.

Pobiegłeś ! Pomogłeś ! 
Poland Business Run 2019 przeszedł do historii !

Za nami już Katowice Poland Business Run 2019. W imieniu Fundacji Poland Business Run dziękujęmy wszystkim biegaczom za tegoroczny bieg, a przede wszystkim dziękujęmy Naszym zawodnikom, którzy wzięli udział w sztafecie.

 

Więcej informacji na temat tegorocznego Poland Business Run znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/PolandBusinessRun/

lub 

https://polandbusinessrun.pl/

Raz jeszcze dziękujemy, że byliście z Nami !!

Już zacieramy ręce na przyszłoroczną edycję !! 

Poland Business Run 2019

Już 8 września 2019 o godzinie 10:30 rozpocznie się Poland Business Run 2019. Bieg odbędzie się przy katowickich 3-Stawach, a jego tegorocznymi beneficjentami będą:

 • Maja Bidzińska - “Maja Bidzińska ma 41 lat i mieszka w Katowicach. W październiku 2018, w wyniku sepsy, przeszła amputację nogi na poziomie uda. Mimo ciężkiej sytuacji życiowej stara się wrócić do aktywności. Cały czas walczy o normalne życie, dlatego rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projekcie aktywizacji zawodowej. Dzięki biegaczom z Katowic weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym, który wzmocni jej mięśni, zwiększy aktywność i przygotuje do oprotezowania. Maja marzy, żeby samodzielnie funkcjonować i jeszcze kiedyś jeździć na rowerze."
 • Krzysztof Macikiewicz - “Krzysiek ma 23 lata i jest byłym żołnierzem ze Śląska - przed wypadkiem komunikacyjnym pełnił służbę jako sierżant podchorąży Akademii Wojsk Lądowych. Stracił nogę pierwszego dnia urlopu przed Wielkanocą w 2017 roku. Mimo to, nigdy nie zamierza się poddawać - uprawia street workout i marzy o powrocie do sprawności fizycznej oraz służby. Pomoże mu w tym turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu W Biegu. W wolnych chwilach prowadzi bloga - z Protezą."
 • Oliwier Małolepszy - “6-latek z Częstochowy, który urodził się bez prawego przedramienia i dłoni. Od kiedy skończył pierwszy miesiąc życia wymaga fachowej pomocy i ciągłej rehabilitacji. Mimo to jak każdy inny chłopiec lubi biegać, skakać i bawić się z rówieśnikami. W tej chwili potrzebuje protezy ręki, która odciąży kręgosłup i pomoże mu w codziennych czynnościach."

źródło: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/katowice

YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND Sp. z o.o. reprezentowane będzie przez cztery 5-osobowe zespoły:

 1. Yazaki ranchimu
 2. PLPP
 3. ZADYSZKA.PL
 4. Halembski Gniew

Gorąco zachęcamy pracowników do licznego przybycia, dopingowania Naszych zawodników, a przede wszystkim wzięcia udziału w super zabawie jaką co roku organizuje fundacja Poland Business Run.

YAZAKI Summer Camp 2019

Yazaki Summer Camp 2019 rozpoczęty !!

W piątek 19 lipca 2019 nasi uczestnicy wyruszyli w podróż do Tokio, gdzie rozpoczną swoją przygodę z Yazaki Summer Camp. W tegorocznej edycji udział weźmie trójka dzieciaków z Polski.

W gronie 70 uczestników znaleźli się Maja, Nikola oraz Szymon, którzy wykazali się dobrą znajomością j. angielskiego podczas testu sprawdzającego. Będą mieli okazję zwiedzić pięknę miejsce jakim jest Japonia, ale również poznać nowych kolegów z różnych stron świata, którzy również uczestniczą w tegorocznym obozie letnim.

 

Dzieciakom Życzymy udanej i spokojnej zabawy.

Pracownicze Plany Kapitałowe

       1 stycznia 2019 roku zaczęła obowiązywać Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych zobowiązująca między innymi nasz zakład do wdrożenia PPK od dnia 01 lipca 2019r. Tym samym do dnia 25 października 2019r. jesteśmy zobowiązani do zawarcia umowy o zarządzanie  PPK , a maksymalnie do dnia 12 listopada 2019r. do zawarcia umowy o prowadzenie PPK .

     Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), mają stanowić powszechny, dobrowolny system długoterminowego oszczędzania, którego celem jest zapewnienie wyższych świadczeń emerytalnych dla jego uczestników. System jest współfinansowany przez osoby zatrudnione, pracodawcę  oraz w części przez państwo .

   By zachęcić nas do udziału w Pracowniczych Planach Kapitałowych wszelkie formalności po stronie pracownika zostały ograniczone do minimum. Do programu automatycznie zostaną zapisani wszyscy pracownicy między 18 a 54 rokiem życia, za których odprowadzane będą składki . Osoby między 55 a 70 rokiem życia będą mogły zacząć oszczędzanie w PPK po złożeniu wniosku .

   Mimo, że PPK są powszechnym programem, każdy zapisany będzie miał możliwość rezygnacji z dokonywania wpłat. Stosowny wniosek o rezygnację z PPK będzie trzeba jednak składać regularnie, co cztery lata, gdyż po upływie tego czasu ponownie zostaniemy zapisani do PPK.

YAP-P FAMILY PLANT TOUR

Pierwsza wycieczka dla rodzin pracowników w 
2019 roku

5 kwietnia została zorganizowana wycieczka dla rodzin Naszych pracowników. Tym razem gościliśmy czworo dorosłych oraz dwoje dzieci. Warto nadmienić, iż był to pierwszy Family Plant Tour po przeniesieniu produkcji wiązek Fiata 500 do zakładu przy ul. Wyzwolenia 27. Właśnie dlatego, od tego momentu Nasi goście będą mogli poznać zarówno produkcję wiązek dla Maserati, jak i dla Fiata.

Dziękujemy za przybycie Naszym uczestnikom i zachęcamy kolejne osoby do wzięcia udziału w następnych wycieczkach, które odbędą się już niebawem :)

Informacja

Informacje o uzyskanych dochodach za rok 2018 - PIT 11 będą wydawane na stołówce przy hali nr 1 w następujących dniach i godzinach:

 • 18-19.02.2019 - 13:00 do 15:00
 • 25-26.02.2019 - 13:00 do 15:00

Szlachetna Paczka w YAPP! 

Podobnie jak w ubiegłym roku Pracownicy Yazaki Poland włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Tym razem prezenty trafiły do cudownej 6 osobowej rodziny z Istebnej. 

Dziękujemy wszystkim Pracownikom za zaangażowanie i wsparcie tego wyjątkowego projektu. 

 

Święty Mikołaj zawitał do YAZAKI !

W tym roku Mikołaj nie zapomniał o Naszym zakładzie. Zaprzągł sanie i pojawił się w Mikołowie. Nasi pracownicy otrzymali drobne smakołyki i mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

W YAPP od grudnia panuje świąteczna atmosfera, o czym świadczy nie tylko wizyta Mikołaja, ale również paczki świąteczne dla dzieci pracowników oraz Bożonarodzeniowa choinka. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do przystrojenia jej własnymi życzeniami świątecznymi.

Gra Miejska "Spacerkiem po pracę"

Po raz drugi Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Mikołowie zaprosiło nas do uczestnictwa w III edycji programu "Spacerkiem po pracę". Celem gry jest zapoznanie młodzieży z warunkami pracy
i czynnościami zawodowymi wykonywanymi
w zakładzie produkcyjnym. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele interesujących i praktycznych zadań. Nie obyło się bez zaciętej rywalizacji pomiędzy grupami. Dziękujemy Młodzieżowemu Centrum Kariery w Mikołowie za ciekawą inicjatywę.

Oś Rozwoju w YAPP

W ramach programu Oś Rozwoju w YAPP nagraliśmy 6 filmów z naszymi Pracownikami. Program promuje rozwój kompetencji oraz możliwe ścieżki kariery. 
Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami Pracowników YAPP!

Katowice Business Run 2018

Już po raz drugi pracownicy Yazaki wzięli udział
w biegu charytatywnym Katowice Business Run.
W niedzielę 2 września na starcie biegu pojawiło się 3000 osób, w tym 10 pięcioosobowych drużyn
z naszej firmy. Każdy z zawodników przebiegł dystans 3,8 km na trasie wokół Doliny Trzech Stawów
w Katowicach.
Atmosfera była wyjątkowa, a wszystkich biegaczy połączył wspólny cel - wsparcie dla osób po amputacjach.  

Yazaki Summer Camp 2018

Podobnie jak w poprzednich latach, dzieci pracowników Yazaki z całego świata zostały zaproszone na obóz letni Summer Camp w Japonii. 
Z Yazaki Poland pięcioro dzieci wyruszyło na tygodniowy obóz, aby poznać japońską kulturę, język
i historię.

Festyn w Domu Dziecka

"Witamy w naszym cyrku" to hasło przewodnie majowego festynu zorganizowanego w Domu Dziecka w Orzeszu. Dzień szalonych niespodzianek, świetnej zabawy i wielu niezapomnianych chwil dla nas i dla Dzieciaków. Czekamy na kolejną edycję.

Młodzi Technicy

Odwiedziny Klasy 3 i 4 Technikum Zespołu Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach. Wspaniali młodzi ludzie wkraczajacy na rynek pracy. 

Dzień z Pracodawcą na Politechnice Śląskiej

14 listopada br. mieliśmy okazję spotkać się ze studentami Politechniki Śląskiej w ramach programu "Dzień z Pracodawcą". Wielu zainteresowanych studentów i absolwentów odwiedziło nasze stanowisko. 

"Spacerkiem po pracę" - Podziękowania

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność otrzymać oficjalne podziękowania za zaangażowanie w program "Spacerkiem po pracę" od Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę!

Today we had the pleasure of receiving an official thank you for participating in the Walk to Work program from the Association of School and Career Counselors. Thank you and we look forward to further cooperation!

Yazaki Poland wystawcą podczas Targów Pracy na Politechnice Śląskiej

YAZAKI POLAND jest jednym z wystawców Giełdy Pracodawców i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Serdecznie zapraszamy studentów do naszego stoiska i skorzystania z okazji do zapoznania się z nasza ofertą. Widzimy się  już 26 października w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Yazaki Poland wspiera Ogólnopolski Tydzień Kariery

Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych organizuje w dniach od 16 do 22 października 2017 Ogólnopolski Tydzień Kariery.  W ramach tego wydarzenia w dniu dzisiejszym odwiedziła nas młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu mikołowskiego. Osoby te brały udział w grze miejskiej „Spacerkiem po pracę”. Celem gry było zapoznanie młodzieży z lokalnym rynkiem pracy oraz specyfiką pracy w naszej firmie. Spotkanie było także doskanałą okazją do nawiązania kontaktu z lokalnymi szkołami ponadgimnazjalnymi z naszego regionu

 

Yazaki Poland w mediach społecznościowych

 

Śledź nas na bieżąco nie tylko na stronie internetowej, ale i w mediach społecznościowych.

 • Kliknij Obserwuj na LinkedIn
 • Kliknij Lubię to! nas na Facebooku

 

Zmiany, zmiany!

Wspólnie zmieniamy nasze miejsce pracy. Wprowadzamy strefy wypoczynku, organizujemy strefy dla palących, udoskonalamy nasze stołówki
i modernizujemy budynek, już za chwilę będzie widać efekty. A wszystko to w trosce o wygodę i komfort naszej pracy. Jeden za wszystkich, wszyscy
za jednego!

Yazaki Plant Tour

Chcesz zobaczyć czym się zajmujemy? 

Zapraszamy rodziny naszych pracowników do udziału w wycieczkach po zakładzie produkcyjnym Yazaki Poland. Jeśli masz jakies pytania zapraszamy do działu HR.

Yazaki na YouTube!

Chcesz zobaczyć czym się zajmujemy? 

Zapraszamy do oglądania filmów publikowanych na oficjalnym kanale Yazaki na youtube

Trzymajcie się zdrowo!

Przed nami okres grypowy, warto więc poprawić swoją odporność. Już kilka prostych działań pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania. Wystarczy zadbać o odpowiednią dietę (bogatą w witaminy z gruby B, C i beta – karoten), ruch i właściwą dawkę snu. Warto też pamiętać o częstym myciu rąk i unikaniu kontaktu z chorymi osobami. Profilaktyka naprawdę może pomóc.

Liczą się ludzie

W Yazaki Poland liczą się dla nas ludzie, dlatego zapewniamy naszym pracownikom szeroki pakiet benefitów. W YAPP gwarantujemy m.in. wczasy pod gruszą, premie targetowe, premie frekwencyjne, szkolenia i kursy językowe. Organizujemy wycieczki, spotkania integracyjne i pikniki rodzinne. Jeden
za wszystkich, wszyscy za jednego.  

Yazaki Summer Camp 2017!

Już po raz piąty dzieci pracowników YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND SP. Z O.O. biorą udział w obozie letnim w Japonii / YAZAKI SUMMER CAMP in JAPAN!.

Pięcioro dzieci z Yazaki Poland wraz z Grupą ponad 300 dzieci pracowników z różnych lokalizacji Yazaki przez najbliższy tydzień będzie zwiedzać Japonię, gdzie odwiedzą m.in. zakład Yazaki, poznają kulturę i krajobrazy tego kraju, a przede wszystkim będą mieli okazję poznać rówieśników z całego świata.

Wkręcanie w pomaganie

W YazakiPoland jesteśmy chętni do pomocy
i przywiązujemy dużą wagę do otoczenia, w którym funkcjonujemy. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych m.in. Katowice Business Run, zbiórka nakrętek dla Fundacji Śląskiego Hospicjum dla Dzieci, organizujemy zbiórki na rzecz naszych pracowników,  bliskie nam są także śląskie wartości. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. 

Studenci w Yazaki

Students Yazaki Plant Tour: 9 czerwca Yazaki Poland miało przyjemność gościć studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Studenci mieli możliwość wziąć udział w spotkaniu z Plant Managerem Ferdi AKSOY, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i przede wszystkim wziąć udział w wycieczce po zakładzie produkcyjnym.

Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!

W YazakiPoland dbamy o bezpieczeństw i komfort pracy naszych pracowników. Wspieramy w rozwoju osobistym, zachęcamy do pogłębiania wiedzy, organizujemy szkolenia i kursy językowe. Tworzymy rodzinę, która szanuje indywidualności i ceni pracę zespołową. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. 

Piknik Yazaki 2017

Dziękujemy wszystkim Pracownikom YAZAKI POLAND za świetna zabawę podczas Rycerskiego Pikniku Rodzinnego Yazaki, który miał miejsce 11 czerwca 2017 roku w Chudowie.

 Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. 

YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND Sp. z o.o.

ul. Wyzwolenia 27
43-190 Mikołów

NIP: 634-24-60-742
REGON: 277812884