Yazaki Automotive Products Poland jest częścią Yazaki Europe Limited i należy do Yazaki Group, lidera w branży automotive.
Yazaki jest największym na świecie producentem wiązek elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego i dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla głównych firm branży automotive.

 

W zakładzie w Mikołowie pracuje ok. 1200 pracowników, a produkcja koncentruje się
na flagowej dla Yazaki Group produkcji wiązek elektrycznych. 

 

HISTORIA YAP-P

  • Firma powstała w kwietniu 2002 roku jako Cablelettra Poland
  • W 2011 roku firma została zakupiona przez korporację Yazaki i zmieniła nazwę na Yazaki Automotive Products Poland

Misja

Misją Yazaki Europe Ltd jest bycie uznanym za "najlepszej klasy" dostawcę elektrycznych/elektronicznych systemów dystrybucji, komponentów i oprzyrządowania. Chcemy być punktem odniesienia dla tych produktów w skali globalnej i firmą wybieraną zarówno przez klientów jak i osoby indywidualne.

Wizja

  • Nasi Pracownicy:

Ludzie są naszym najcenniejszym zasobem, potrzebujemy ich kwalifikacji, wydajności i kreatywności, by sprawić aby nasz sukces był możliwy. Cenimy ducha zespołu, otwartą i szczerą komunikację. Tworzymy miejsca pracy gdzie każdy może mieć poczucie, że przyczynia się do sukcesu Yazaki poprzez tworzenie atmosfery pracy w jednym świecie z trzema regionami jako jeden zespół.

  • Dobra Komunikacja:

W zakresie odpowiedzialności Zarządu jest zapewnienie przepływu istotnych informacji. Wszyscy Menagerowie muszą regularnie informować swoich ludzi o wynikach i planach firmy.

  • Orientacja na Klienta:

Zadowolenie klienta jest podstawą dobrych wyników biznesowych. Będziemy dostarczać najwyższą wartość dla wszystkich naszych klientów poprzez światowej klasy wydajność, wyrażoną poprzez konkurencyjność cenową, technologię, niezawodność i jakość usług.

  • Integralność: 

Będziemy realizować nasze cele biznesowe w sposób społecznie odpowiedzialny i zachowamy zgodność ze wszystkimi wymogami prawnymi i etycznymi. Zachęcamy każdego pracownika Yazaki i naszych dostawców, aby przestrzegali tych samych zasad.

  • Najwyższa Jakość:

Wszyscy pracownicy Yazaki powinni realizować wyłącznie najwyższą jakość we wszystkich wykonywanych zadaniach i nie akceptować przeciętności. Będziemy stale monitorować i ulepszać nasze procesy po to, aby zapewnić naszym produktom i usługom najlepszą wartość. Zachęcamy naszych dostawców do dzielenia się tym podejściem, aby osiągnąć partnerstwo oparte na obustronnych korzyściach.

  • Dobre Obywatelstwo:

Yazaki powinno starać się być dobrym obywatelem świata. Od Pracowników Yazaki oczekuje się profesjonalnego i etycznego wykonywania powierzonych obowiązków, w środowisku zaufania i szacunku. Wierzymy w ochronę naszych współpracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego poprzez działania na rzecz zmniejszenia i eliminacji ewentualnych zagrożeń dla środowiska.

ZESPÓŁ ZARZĄDZAJĄCY

Grzegorz Rogalski
YAPP Plant Manager

Marta Turczyk
HR&EHS Manager

Tomasz Laszczak
Fiat CS Manager/Quality Manager

Wojciech Wnętrzak
Finance Manager

Jacek Hajdas
Technical Department Manager

Izabela Nowak - Siwy

Purchasing & Logistic Manager

Ryszard Stołecki
NYS&IE Manager

Rafał Siwy
IT Manager

Michał Murański
PLPP Manager

Yazaki na Świecie

Firma Yazaki Corporation to firma rodzinna, założona w 1929 roku jako pierwszy japoński producent samochodowych systemów wiązek elektrycznych. W branży motoryzacyjnej gama naszych produktów obejmuje systemy wiązek elektrycznych, systemy połączeń wtykowych i systemy elektroniczne. W Europie Yazaki zatrudnia około 49518 zaangażowanych i zmotywowanych pracowników w 29 lokalizacjach w 23 krajach sprawia, że jesteśmy jednym z najlepszych międzynarodowych dostawców branży automotive o rocznej wielkości sprzedaży ok. 9 mld euro.
W naszej rodzinnej firmie osoby o różnym pochodzeniu kulturowym ściśle ze sobą współpracują okazując sobie wzajemne zaufanie. Dzięki swoim pomysłom i wielkiemu zaangażowaniu przyczyniają się do sukcesu naszej firmy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na stronę:

YAZAKI AUTOMOTIVE PRODUCTS POLAND Sp. z o.o.

ul. Wyzwolenia 27
43-190 Mikołów

NIP: 634-24-60-742
REGON: 277812884